Zablon Omollo

Wao…impressive…this guy is running for MCA in Thika. I hope he wins.

We do not need tribal politics in tbis country. Alikuwa hapa inooro tv

3 Likes

Hawa watu hawawesi shagua njaruo

2 Likes

Ngoja tuone

1 Like

Mjaluo akiwa jubilee ni ndugu,owbmcat

Akatafute huko kisumu

Haka kadry fry material kana run senator Nbo nimekapenda sana

3 Likes

You are wrong. He’s running against Andrew Kimani of Jubilee. Andrew hukuwa pale mainstage anauza juice. Omollo na yeye ni hawker and he’s got support of most of the people. Omollo might take it. He’s a humble guy campaigning on a bicycle.

3 Likes

Kuna Maina amesimama na Jubilee Asumbi ward.

1 Like

mujamaa wa checki maneno apewe kura

1 Like

Kaitie marinated tortoise katakuja thuruarî ikiwa kwa kichwa

Ndio ata mimi nasema

1 Like

Waiting for it to age. Wacha nione kama ako na paybill nimskumie kakitu. I like her courage

They already did in the Jubilee nomination and its still the same people in the general election.

1 Like

mbisha pris. Ktalk rules

[ATTACH=full]114727[/ATTACH]

4 Likes

Former footballer?

Hio siangiki lazima nitupie yeye kura.

1 Like

mbona kila independent candidate posters zao ni green?

Not sure…though i dont think so

Kapsaaa