What would @Uwesmake do?

Av been involved in an IT project for the last two weeks. mostly am able to handle my slices shit lakini hapa nataka usaidisi. Department imejaa warembo n some are IT gurus and so young and hot 23-27. They can qualify safisha mecho content A+. Sasa friday women wameniitia lunj wanafoot bill, a group of 10 ladies. Being an eligible bachelor, how will I survive that hour bila dropping the ball? I dnt want to show any of them too much interest coz nataka kukamua kadhaa DFHKM. Asande sana

Chunga sana hii, utafoot wewe…my advice: beba extra cash kama hutaki aibu, ama usare hiyo lunj

Wanajua, na hio lunch utawalipa wote individually. Look at your palm, there lies your salvation

:D:D:D

PNC pap. Nafanya payroll yao so najua wako loaded

What would mujinga @uwesmake do?
Mujinga Uwes angeiba ile gari ya muhindi,apitie KS achukue Njemiso na Gibleys misinga. Aingie kwa gari apige mbica na two joint salute as efidence. Halafu aingie xxx ang’oe mbica kaa tatu za momo loco. Apost hapa pamoja na njemiso na gibleys under the title Nimekamua Nyokaaa…thats KTalk lexicon for saying hallo to Pamela.

After he has done all that,atachange nguo. Atoe trouser avae skirt. Aende home. Akakutane na the only good thing in his life…The Mungich Princess mamake Khulichy.

Thats what mujinga @uwesmake would do!!

Friday ni pay day. Ati ‘Jay we want to buy you lunj for the good work you have been doing on the new system you are implementing’

:D:D:D:D:D:D:D

No ma Wi wana muingi, hehehe

umeniuaaa:D:D:D:D:D:D

Dont shit where you eat…Ktalk rule No. 8

Unafanya kazi safcom

Am a consultant. Napita tu

Consultant/ programmer tu. Network Eng. ,server set up a d admin na some customized applications.

Stop worrying about dropping the ball na ujibambe. Get out of your head or otherwise you will anxious as shit. speaking from experience

Unajua lunj inawesa fatana na njameson jioni. sasa hapo ndio naona ngori ikitokea. Mfuko iko seti nimeusa payroll sys pesa mzuri

Kamua nyoka(s) kwani iko nini lakini chunga usije kuleta hekaya ya masaibu ya lunj hapa

Masaibu ya njameson, hehehe. Nitacheza safe

:D:DNimesoma hii kitu na seriousness but nimepasua kicheko towards the end. Mtu hapa anauliza ni nini?

Ndagùithitio na ngoi…ti kwenda.