What if we held Villagers annual meeting

What would happen if we arranged an annual meeting for the village. Set a venue, date and time. Wazito wakuje. How would it go? Would you be able to associate someone with a handle through a conversion? Watu watakuwa wanaitana matusi wanaitana hapa ati meffi, ùmbwa, ghaseer etc? Watu wa kungarisha macho watasemaje?
It would be funny.
Just a thought.

Kojoa ulale kasee

This should go direct to the admins. There are some people here i’d like to meet in person. Hii ktalk inakuanga ya watu walikuwa memelords juu ile ujinga iko huku

Since ni Thursday bado, wacha nikurushie TBT. At the end of that meeting, mtaimba “haiya makanjo, haiya makanjo…” Kuna watu wanaeza inuana Jo!

Nitakuwa treasurer

Ni pesa unapenda

What would be the purpose?

Idle curiosity

:D:D Nilisema bash iwekwe mahali secure only villagers know MTU anataka avae mask MTU hataki kuongea anyamaze . watu wakunywe makali na Kuku fry mpaka asubuhi

Kwanza wewe vile unapenda kuitaita watu ghasia…wacha tu

I had brought up that idea a few years back. But some guys usually meet.

@patco akikam bash inaanza kunuka shonde :D:D