Wacongomani Halisi

[MEDIA=facebook]id=10213003345090602;type=video[/MEDIA]
Awesome

Military grade machines…

Dang, these guys don’t have time to cry and whine about bad roads. Instead they have trucks that can adopt to what they have.
Lakini, are those roads ama ni rivers

i think rain forest weed is good, inakwambia taruck haiwes kwama, kazi ni keep moving

th

They have much but are being shafted by the world.

Waaaaa…these are beasts

Superb MAN trucks. Kwa matope ziko awesome, loaded or not.
Ukikwama kwa matope and you see one, unajua haulali hapo, just
negotiate with the crew. Wanakutoa at a small token. By the time the
driver clears one spot, ashapata pesa mzuri. And it goes on and on…

Niliskia watu wa RSS wakiziita “TRUCKOIL” Sijui hiyo jina walitoa wapi.

Kabila is useless.

Niaje Swallow saliva…hizo trucks zenu zinaweza hack barabara kama hizo?

:eek::eek:
Actros itaweza hiyo kweli?

Outskirts of goma…ukiona hivi zimebeba mchanga imejaa diamond deposits.

slay queen anaweza matope ya pipeline?
:smiley:

No

Ever seen kabila motorcade in those rainy forests ! Yeye pia hatabui roads

Congo is way way much devolved than Kenya. I won’t be surprised if the buck stops with the Governor

Nataka share ya hizo Diamonds

Shait.
That looks like fun.

when you highly stoned

chesos…do this things even have COG??

Can a regular namba 9 matatu driver make it through those jungles, hata akipewa hizo trucks?