Victor

[ATTACH=full]259216[/ATTACH]

Journalists say it is not easy

What tha???

Kuongea tu na kusoma

Infact hiyo career watu wangeingia na D-

Easiest career …that’s why there are so many bimbos in it

Kwani iyo TV station Aina correspondent WA uko. We all knew culprit atakua Muranga usiku why don’t we keep our guy on standby. That’s how it should be

i dont know why hii imetrend sana…i see these people killing the language everyday…kenyan journalists ni bure sana on live tv bila set piece

He’s probably the Muranga correspondent for Citizens sister station Inooro, hence chida ya matamchi.