Ulevi sacco: Inaugurisson edishen

We all know that today is a big day for the jubilants. Sasa leo nmeitiwa fombe na huku Ruaka but sitaki kukaa sana. Anywho! Ureffi sacco being one of the major saccos around, nmezunguka nkaona hakuna any nkasema niwekelee just to mark this day on bahalf of my jubilee friend. It’s an open ground anyway… Sema uko wapi na unakunywa nene![ATTACH=full]141889[/ATTACH]

3 Likes

Niko Home nakunywa Njahiko… Ask @gashwin what it means.

Ahsande!

2 Likes

Njahiko ni ile chai mrefu kama njíra ya ihwagi.
Ask him it’s meaning if you don get it through. He’s from 019 lazima anaelewa

4 Likes

Simezi leo, drank all of last night.

2 Likes

Mi nko mancave … kanaNASA tu mdogo. Leo hakuna fobe

[ATTACH=full]141892[/ATTACH]

4 Likes

You guys are getting the wrong intoxicant. Get ‘twins’.

2 Likes

Ruaka wapi?
ndo nafungua my imperial blue, superior grain whisky… mambo makubwa

Ndio nimekula chapo choma kwa mama Waithera.sasa nateremsha na supu ya kichwa nikiwatch inogoreshen news nirudi kwa bedsitta nilale

1 Like

Mimi Niko juu ya Lawson’s, undisclosed location jubilating…na this week siko kazi…time to be drunk n party!!!

mi najionea njaluo akijichocha pale kibra

Fika club decimo ulizia mischief na utapewa moja

1 Like

My local, ni vile siko area.

1 Like

Hehe napitaga pia mimi…its a nice place

1 Like

That Indian Whisky made me ninyonge msichana wa wenyewe pale campo

Red lion or something close to that with some makuti thatch. Can’t tell but ile akoho iko mimi pewa. Jeez! God bless the dear roads.

Mimi nilifungua sacco at noon hapa matasia ngong. Tumekula, Tumekunywa yetu yote. At 9pm I wanted to go but I was given some soup contortion to help with the digestion since we ate every 2-3 hrs. 30 mins later my stomach is empty and I’m sober again. Saa hii niko sawa doing it all again afresh.