Ule Msee Ali Script "Nairobi Half Life" amekuwa Chokosh banae

Hii maisha sio poa.
[ATTACH=full]288207[/ATTACH]

He wrote Nairobi half life too.He is eloquent from the video.Nairobi Diaries nayo requires lots of alcohol.

Yeah I meant to say Nairobi half life. Thanks for the correction

Hii inaweza kuwa script ameandika ya kutownisha raia. Hao watu wa ku record are part of the act.

[MEDIA=twitter]1230135195791187974[/MEDIA]

[ATTACH=full]288210[/ATTACH]

Zii he is a chokosh for real. Naskia ni drugs zilimfanya hivi

maliza huyo mnyama

Wueeh, drugs zinaweza maliza mtu.

Unachukia chokosh mungich kwa nini? :smiley:

pombe na maraya. Ata wewe utatoka ujeru bila kakitu juu umepiga kambi red light disctrict

Wapi findeo?

Pombe na Malaya muwache young people

Bundles zako ni za krc.

Hii Nairobi Half Life ilitoka nikiwa myoung na iyo movie ilisifiwa sana. What was so special about it?

As usual you’re so fucking stupid it hurts. And I when I get you, I shall kick you hard in the ass that you’ll wish you never had an ass. The lpeople who should stay away from alcohol are young people. Seriously. Hapo utaharibikiwa

Local content was whack, I guess vitimbi ama hiojamahakama were hit shows.

If true, this is very sad.

Not to put him down but in Kenya script writing is something one takes up as a hobby and not as the main gig.

How can someone sell scripts to Hollywood? Hope God blesses me with a studio nasaidiana na local script writers.

Makosa ya hawa wasanii who live like their no tomorrow. They no nothing about saving for better future. Immediately when the taps dry up they do drugs to maintain that good feel factor.