Uhuru Kenyatta unknowingly spills confidential information , we are 46 million kenyans

During uhuru’s call with kipchoge , uhuru kenyatta gave out a figure no kenyan knows about , we are 46million

[MEDIA=twitter]1182944048266522624[/MEDIA]

:D:D…some one i was with tukiwatch hii clip alisema ivo pia…

I don’t think this confidential. We expected to be around that figure.

49 mil…and 1 sikuhesabiwa

ok , not really confidential but you get the point , ametoa information hatuna !

Kwanini hatufyekani ya kutosha? Ama wanaume wanakunywa pombe sana hadi wanasahau kulima shamba?

Hata mimi nimeshangaa. Naona nikiongezea copies zangu from today.

:D:D:D

Boss. We are critically overpopulated and with dangerously low resources.
Picture this: The USA which has over 50 States has a population of 300,000,000 people. That’s an average of 6m per state.
We are 46m and we are the size of Texas.
We seriously need birth control.

Expect a baby boom following today’s events. 9+1 months from today ndio tutaona matokeo.
Anytime there is a historic event, threshold increases. Given Thursday was a holiday, today its Ineos and finally ni weekend.

https://mashable.com/2014/08/14/baby-booms/

And their economy is ridiculously doing great , sio sisi tuko wengi lakini madeni left right centre it is true the rich are mentioned by their wealth and the poor by the number of kids they give forth .

Labda ameiweka hapo maksudi ndio 2022 wachezee kimundu sarakasi round 3. Hao vijana wawili nawaogopa sana.

Ngoja mskie tyranny of numbers tena. Ati wakikuyu na wakale ndio majority… and yet nursery schools in Kikuyu hinterland are empty.

[ATTACH=full]264830[/ATTACH]

[ATTACH=full]264831[/ATTACH]

Wazito sijawahi fika seven threshold. At four I had to be revived using coffee and energy drink. Na Kesho kaluma kwa abs. Ama huwa munatumia strapon?

Wewe ni maffi ya mbwa kama imenyeshewa

There is nothing confidential about the national population.

Wewe tutafutane tutwangane mangumi ndio tuheshimiane. Juu naona umeanza kunizoea. Mi naeza kutoa meno zote na ujipate ICU.

I thought we’re at 58 million, at least!

wewe sio Wetu,lakini nikuulize toffee alitoa mangapi ndio aweze kuwa na controlling shares hapa?

Kama uko ready kukufa kuja hapa Wheelplus Kiambu rd nikuonyeshe kanyoni wa ngethe