Uhuru Kenyatta: Retired but not tired.

[ATTACH=full]495309[/ATTACH][ATTACH=full]495309[/ATTACH][ATTACH=full]495310[/ATTACH][ATTACH=full]495311[/ATTACH][ATTACH=full]495312[/ATTACH][ATTACH=full]495313[/ATTACH][ATTACH=full]495314[/ATTACH][ATTACH=full]495315[/ATTACH][ATTACH=full]495316[/ATTACH][ATTACH=full]495317[/ATTACH]

such hubris

Konyagi arudishe mashamba na pamoja na Ojinga watozwe UsHURU…liposuction is necessary wamenona sana

Kama hizi ni picha za leo,ndio maana Nabii anafinya yeye…walimwambia aende Ichaweri sio kutangamana na raia

@gashwin tunakuona

Hii kutoa mwili yote outside a car roof will one day end up with premium tears

mimi hapa ni popcorn tu.

Mimi hushindwa sana. Halafu unaona eti security hanging on the car. How can they stop a shot to vital organs?

Bure kabisa…

The only thing which can save Ruto’s fast crumbling government is adequate rainfall. If the long rains fail again this year, after spending billions on fertilizer subsidy, it’s game over.

What has the government got to do with the rains?:D:D:D

If you had a degree you would clearly understand that Kenya is an agrarian based economy,no long rain in most parts of Kenya would severely impact our cash crops export s and put extreme pressure on the shilling.
Importation of food cost would rise and worsen the already precarious situation being experienced currently.

Peasants are gullible and stupid ,mnapiga shangwe na nderemo kwa mujamaa amewapiga stick Kama nansense,shenzyyy Sana !!!

Ameshiba literally … Siwaondoe sura mbaya kwa screens wastaafu…lakini sijawahi skia mwizi ameretire…labda tyre…

To JSKS…wameapa…hawataretire bila tyre…nare tunazo…gede tu…na zimelamba 1B retire pack juzi…mapema ndiyo sawa…

For real hii mlevi nguruwe imemeza 1B as retire juzi this week…walahi tuondokee kurogwa

[ATTACH=full]495374[/ATTACH]

Ngoja next week. Jambaas will revenge.

Uhuru summoned me yesterday Wadau.
Amenisonea sana.
Naona nikiludi oposishen

Why can’t the government,make him do it ?

High IQ, Direct that question to the government…jibu hii swali kwanza before you quote me again…ngamia

[ATTACH=full]495376[/ATTACH]

Jibu swali kabla uulize upuzi nyingine…u proof high IQ…so I engage u

Madam, tayarisha watoto waende Sunday School!!!

Muthamaki alisema what I’ve been telling you that sisi jubilee are in azimio forever. Tutiraguagua.

Exactly! Rain or water for that matter is important for production. When u give subsidized fertilizer what about rain?