UGK (Underground Kingz) HipHop

https://www.youtube.com/watch?v=yfnkRcBukm0

Post some underground hip hop music. Ndo hii moja

2 Likes

It’s actually good!

@Thitima here is one for you from TZ Nako to Nako Soldiers “Mchizi Wangu”

https://www.youtube.com/watch?v=F5SZ4-n2ExY

4 Likes

That track is so basic. Sounds like some frooty loops track. Lakini kujaribu pia imekubaliwa. Like he says, “Bado nakazana. Nang’ang’ana kwa hii solar”.

mimi sijui kupost link ya you tube but if you want an underground track tafuta ngoma inaitwa Dope Collabo/ Example by Smoggies ft Wodhez wa Nanoma. ni ya tene but its a Hiphop classic

https://www.youtube.com/watch?v=DxYoyqm5yjQ

4 Likes

hold up… number twenty inafaa iekwe mbele kiasi.

was worried for a minute there. kumbe kitu sewer yuko… iko!

Kitu sewer ni mwibaji? I am growing old at an alarming rate

hehehe. he’s been in the industry for close to two decades now. you are the young one here, i think.

m.youtube.com/watch?v=UBtFo4YPF6k

Thought u meant the likes of bun b