Treatment of Cancer

Cancer is treatable using a simple, commonly found chemical…baking soda yaani chapa mandashi ndio dawa!!!
[ATTACH=full]96205[/ATTACH]
https://worldtruth.tv/italian-doctor-shocked-the-world-cancer-is-a-fungus-that-can-be-treated-with-baking-soda/

Wewe lazima uliuziwa quail eggs na Gakuyo houses

Umeponya wangapi kama unaitumia, Kumbuka sisi bado ndio tulienda Loliondo

Nyinyi wa Mwambao ni watu wa D minus kapsaa!!!
Hiyo pakiti ni ya BAKING POWDER!
Baking soda is the other name for bicarbonate of soda, something totally different from baking powder!

Na dawa ya ukedi ni gani? Asking for @uwesmake

Also strepsils do a great job

…mjuaji wa bara ulipata A+…soma hii. Research first before exposing your ignorance

Most commercially available baking powders are made up of sodium bicarbonate (also known as baking soda or bicarbonate of soda) and one or more acid salts. Typical formulations (by weight) call for 30%
sodium bicarbonate , 5-12% monocalcium phosphate, and 21-26% sodium aluminum sulfate.

What percentage is cement is in concrete? Can we call concrete cement? Asking for a friend…

Yogurt na maziwa lala! :D:D:D