This is shocking

[ATTACH=full]258078[/ATTACH][ATTACH=full]258079[/ATTACH][ATTACH=full]258080[/ATTACH]

Athi river has now become dumping site for chemicals by factories and you can see the effects on bio life
This is unacceptable especially that we have NEMA !!
Time for action guys wacha niteremke huko friday

Am driving…and busy …but nimedit

Haiya, wewe ndio ule mukurino wa 2NK?

[ATTACH=full]258081[/ATTACH]

@Phylgee na @Liberty kwani mna browse pamoja kwa kitanda?

We know the problem but we cannot fix it. :frowning:

After umemalaysia thread ya Free Seedlings… I do not believe you now

Didn’t know that Athi River has fis…

That article i shared has some incorrect info…mimi hapana fake news peddler

ata chura haziwes survive kwa hio sewage. hizi mbisha sio za athi

si zilikuwa kwa news jana wakasema ni Athi huko makueni?

Athi River and fish?

Something fishy here.

fis in Ukambani, aiiiiiii
githeri media is relying on Mukuru posts.
hebu waende huko walete effidence

Hata wakamba wenye walihojio waliongea kikamba kama mutheu.

hehehe… angalia hii… Which permanent river doesnt have fish in kenya?

He is telling you from first hand experience! Ndio maana hata hakuli nyama siku hizi.

[ATTACH=full]258139[/ATTACH]

Na hio laptop unaona juu ya hio meza iko linked kwa breaking news zote East Africa. Hadi akaitwa the Embu Signals afande. Vita ikianza Marsabit ako na copy tayari.

Chang’aa ikiangusha raiya hapo Machakos, Gachau anaona event in real time.

Halafu hizo samaki watu nauziwa nakula

How does that tie in with the dead fish?

do you know outty smells like fish?
now you know
kkkkkkk

First tell me what outty is?