THE OLD K.TALK BACK!!!!

Wadau,ni wangapi wamesinywa na hii K.Talk inakaa kufurahisha watoto wa weetabix na cerelac??? Imenichafua Mecho bure!!! @admin na wenzako,wewe ni mchawi…ata sio mchawi,matako ya mchawi!!! Hii ni nini mmeupgrade eti?? Kama ulikuwa busy kuscript hii chiet!! Una shida ya mkia…

Tulia, sometimes it’s good to try out something before dismissing it.

we have tried it enough and it’s meffi- atleast in my eyes! it’s not too late to go back.

@admin It’s whack…si nishaijaribu…Wewe huwa unaingiza mjulubeng kwa kuma mara ngapi ndio ujue ni mtaro??? Brade Fockinnn…

Kuscript??? Si wanaundiwa templates na xenforo… All xenforo sites look alike… Akuna kitu imeundwa from scratch

Where is the all threads feature.

This UI is very nice and feels light and right. Kudos Admeans.

Kwani umelipwa na admin?

Watu wanasema “we”, ni wao na akina nani haswa?
IF you do not like the new look (I personally do), please petition the administrators in a private message (heck, I’d even suggest they put up a vote so it is all above board and these mysterious “we” can have their say on it).

#ferkadmin

We have tried it out…Now we are dismissing it. MKayy?

looking shit

what I am sure is it’s here to stay like Potus.