The Maid: And now can the story continue non-stop

…would like to know how it ended

Kindly give me a 2 paragraph summary…been seeing numerous posts on the same

Hii ya maid ndio gani minatusumbua

Unanikumbusha shiro:(,employed her for 5 yrs…and wherever she is, God bless her.,She really took good care of our first born son and me in particular.:smiley:

So it’s true men ‘eat’ their maids?

yea, its true:(:confused:

Aren’t they human ?? kama wanaume wa kwenyu wanarukia ngombe ,sembuse maid

Kwetu if you are the man of the house and you eat the maid be very sure you are sharing that luhyia maid with your teenage son, houseboy and that nephew of yours who has visited for holidays…
So yea, i worked on them in my early teenage years but not now…

Ala! Hujawai? Maids love it.

I identify

I live in a rental ,hapa nairobery ,so hao watu wooote hawako .labda vijana wa mtaa na wasee wa nduthi

well… i lived in rentals some years back, na ninakulia my good friend maid wa kwake, tena sana. tulikuwa tunakula na yeye na hakuwahi jua. the maid was "intelligent"to et me know how to behave when my friend is around, coz pia yeye anapewa ikus though ako mean financially mie ndiye humuokolea vizuri akisota.