The Joke that is the ICC!!!

After the collapse of the Kenyan cases ,I thought this Mama would look to other places kutafta watu wakusumbua?

Sasa nmeona kwa news that anataka kushika land grabbers,watu wa mikokoteni,mama mboga,grave dancers etc…why can’t she focus on a place like south sudan for example…is she so desperate to nail Kenyans just to satisfy her ego??

NOW SHE HAS COME TOO MUCH!!! Nîathiî akîûmagîra na kûu… saitan

1 Like

ICC mandate should include corruption cases too…

1 Like

boss ni friday tunkunywa busaaa wacha kutusumbua meffiiii

1 Like

Nakubaliana na wewe kabisa lakini swali langu ni je,Kenya pekee ndo anaona…what about place kama kwa Ali Bongo??

sawa anko…ongezewa busaa nitalipa

Wanaongoja sponsor (read the west) to decide who is the next government they need to overcome for them to swing to action. Otherwise there is Syria, Libya, Afghanistan and Iraq to deal with if this really was an independent international criminal Court.

Leo hata Monk anaharibu… Blackout alert…
[ATTACH=full]57785[/ATTACH]

9 Likes

Kuna monkey hajaambiwa poa.

:D:D:D:D

Boss niko hapa musharage farm kitale nimeboeka, nistue niteremke kiminini.

kimilili chief

1 Like

Enyewe hii korti ni meffi tu and the way some people believe in it…

ICC ni ya umeffi hapana tambua takataka, si walipiga kelele uhunye alipoingia state house but now world leaders are flocking here

1 Like