Technical Skill

Wadau hamjambo?Advice on the best technical course I can enroll ile iko na market.Thank you all in advance.

Karibu. .

medical/ laboratory equipment maintenance… i know someone who travels around east africa doing maintance jobs he earns $150 /hr

Lab assistant

Fanya nursing, ukue unazalisha wamama.

Very few who did this get anything from it

Try land surveying… cheap course, high earnings

Instrumentation and Control Engineering. The foundation of automation in industries

This coupled with supplies is fucking gold mine… the nigga is balling out of control.

Whatever you do in the medical and pharmaceutical industry

Wacha kuadvise mtu afanye hii kitu

Kwanza engineering board iko na nyef nyef sana kurecognise hii watu

Aandikwe na nani sasa

Haya wacha akae nyumbani basi

Hiyo attitude Uko nayo ni ya kibinti …ni ya kufirwa rasa

Instead ya kuoffer alternative unachicken out, pass your palm over your butt, and sit down

mwambie awe mason Kama wewe

Nope,

Okay

Did you bother to read the post? Ama io kichwa yako ndogo imeshindwa kuelewa…

Manze naanzia wapi hii shiiit…any website?

Surveying pia iko na wasee kibao wako inje wana tarmac…