TBT: Katana riddim

This riddim used to hit differently back in the days pale enta. Nikiwa form 1 hii riddim ilikuwa inachezwanga kila Sato. That was back in 2007, 2008, 2009. I came to find out that it came a few years ago in 2004.

https://www.youtube.com/watch?v=K9NxYJIyJg0

My three favourite jams from this riddim are:

Fatima - Voicemail
Ready fi di ride - Shaggy
Stamina man - Stacy Ann

at about the same time…more or less… Buy Out Riddim ilikuwa pia inatesa kuliko Mak Muga huko Kusini mwa Africa.

WAH!

https://www.youtube.com/watch?v=_85E8v3AR_Y

Hii pia iliweza sana.

Notch and Sean Paul killed it.

Notch - Nuttin Nuh Go So
Sean Paul -Like Glue

Fatima na Ready fi di ride ilkua lazima ichezwe kwa mat tukitoka nairobi kuenda shule.
tukikaribia gate ilkua lazima zichezwe

hio ya Notch - Nuttin Nuh Go So
tulkua tunaimba term ikiisha mukienda home after kupewa report card.
Ukiulizwa na Mathako kwa nini ulifail, mwambie ni Maths na Ngoso

Kumbe mnakuwaga watoi hivi:D:D

:D:D:D:D Word play

:D:D:D:D:D

Apo sawa ninja

2007 I was making mullah like my life depends on it and I was already a dad. So technically you are my kid.

We ni mtoto hivo