South Africa on the verge of collapse

Sisi waafrika tutapata afueni lini?

[MEDIA=twitter]1630338460010553344[/MEDIA]

Shithole

Mijinga mumama zaidiiiii umekaaa hivi fuaaaaaa ukihara ukinyamba ukidunga ukinusa uvundo ukakuambia wewe na muhahe yooooooooote ya watu wenyu wewe ndiwe wa kwanza na hii stale regurgitated news? Brare taktaka ghaseer

SA ni first world country

Proof northing by bonobo works. Bure kabisa Ngombe ici

Vindicated Again.

#NIABM

We once spoke about the inability of a black man to manage a good thing but were laughed out of town. Ona sasa.

Upuss. How are they stockpiling and no electricity to refrigerate?

Any news is news to #NIABM.

[ATTACH=full]498099[/ATTACH]

Blacks wapewe area yao na Whites pia then we see how each will have faired in 30 years.

“People are advised to have 72 hours worth of food and water.”

Now we see the importance of disaster preparedness… (prepping is not a tinfoil hat conspiracy).

low IQ thinkng

How comes they are not blaming foreigners for the blackouts !! It is always the foreigners fault in SA ! wacha wakule kinyesi worlds no 1 rape capital !
wakae na hio Visa free pass yao !

[ATTACH=full]498110[/ATTACH]

Mukisii kukunia kwa kitanda si symptoms of bottom IQ?

Utaacha ujinga.nani.

eskom’s recent ceo was a white person

mkamba duanzy illiterate enda ukafunge ngeit!

…who was hounded out of office juu ya kupigana na coal cartels.

Me sees it’s economic sabotage by kaburus. Ramaphosa is anc rightwing. Mugabe like