Somerset bar

Juzi nilitembea Somer hapa Latema road and i was disappointed by what I saw. That club has gone to the dogs yaani ata choo hakuna, men and women share a small toilet hapo kwa entrance. Calling it a toilet is an insult to the English language its just a hole in the ground filled with urine and faeces. Ten or so years ago hio club haikuwa hivyo tulikuwa tunaenda huko kungarisha macho, lakini siku hizi ukienda huko utatoka ukiwa kipofu. The ladies there are incredibly unattractive and dirty.
Wengine wao are so drunk wanatingika mikono like they have Parkinson’s disease, pia kuna wengine that are so old wako na vipara and missing teeth. Wengine ni wamama wa kufua nguo kuna moja niliona alikuwa na povu ya sabuni kwa mkono, I couldn’t believe it.
The only reason I go there ni kwa sababu wako na keg and the owner of one of the bars is a longtime friend, otherwise I would not recommend anyone to go there.

At 4:52 AM! I bet you that toothless shosho sucked it quite well in the dream, ukimsugua kipara polepole…otherwise good morning it’s furahiday!!! Someone play me that song by nameless

I often have trouble sleeping ndio kwa maana nimeandika hii post, pia nimesema nilienda huko juzi sijasema nimetoka huko.

Usjali Pia mimi nimelala 2AM na sa hii niko kwa ‘ofisi’ trying to make some Moola.

You must be octogenarian guka’s age mate.

Somerset? Really? Nilienda huko last nikiwa Uni and never returned. Kumejaa chokoraa literally. Extremely filthy unaweza toa ebola huko.

Takataka wewe…ulitaka place ya Keg ikae aje?
Unakunywa keg mpaka saakumi asubuhi???

Nyako bado ako?

Abu bado ako hapo?

I was once a regular there, many years ago. The Keg was nice, optical nutrients available as well. Shida ilikuwa vita. It starts in one bar, na watu wanapigana all around. karau wakiingia, unless urukie kwa balcony, you were fixed.

Ukianza kukunywa keg you need to re-evaluate your life.

Bado Oduori yuko?

Keg tuliwacha uni undergrad,I do not know how a person earning a salary can go to drink Keg in a local,as soon as i started working i had to cut out some of my friends when going out,the people for keg,bluemoon,smirnoff ice Mzinga shared, cheap liquor tastes terrible,these people will make you stick to a poverty mentality, when you invite them to Kiza or B-Club wote wanabail out

Hehehe…reminds me of a reunion that we had with 3 of my primary school friends…so we met in town at around 7 and one of them suggested that he knows a nice place tukamfuata along Moi Avenue. Kufika Ambassaduer mjamaa akatushow the nice place he was talking about was SJ, hehe…so we took one round of beers nikawashow twende Tribeka ama Mojos wakasema drinks ni expe…I had to take one for the team and offer to pay for their drinks tukienda Mojos ndio tutoke SJ.

I would rather nilewe club classy once a week 4 bottles or 3, than nijipate sommerset ama SJ ati nasave pesa.

I think SJ siku hizi iko upto standards or you fear being spotted there

It has a tainted image given that it is a brothel so ata nikiwa huko drinking I was feeling too uncomfortable.

Bado Nyaboke yuko?

buda,uko kwa brothel na unadhani kitu iko kwa mkono ni povu ya sabuni…
O,the innocence of youth:D:D:D:D:D

Naona watu waliopitia somer ni wengi. Somer, madukha na emirates were a stage lazima ningepitia. That being said, you will never catch me in kiza au B club. They represent everything I hate about middle class pretentiousness and keeping up with the jones.