Serikali ikisema imesota hamskii

Hapa ndio tumefika

2 Likes

Juzi niliona mjamaa fulani ameconvert probox ikawa pickup huko Lamu

1 Like


What is wrong with this. We should embrace this.
Hata hizo guzzler should be banned.
Only president, dep president, chief justice, speaker of Parliament should have a guzzler.
Hao wengine wote passat ama hii Tiguan or outback.
We have to cut down excessive spending on these shit

You are a fool to believe those excuses. Government imesota yet people are still risking it all to enter it? Yet government leaders are still driving in convoys, buying big houses, expensive watches, flying across the world etc etc? Watu si wajinga bwana

1 Like

Tena sana , nmecheki mama JSKS amenona mithili ya nguruwe @kush_yule_mnono na hawajamaliza 1 year kwa power