Ruto's Letter

Ao wazungu wamekua kenya for long, hadi wakafanya biz na county ya central kenya.

Ruto anataka IG amweleze vizuri, pamoja na wakenya, identity ya ao wazungu, na dealings zao kenya.

Niaje police, wenye wako under Matiang’i na Mutyambai, waliclear ao wakora kuingia kwa office ya Ruto.

Io approach ya Ruto itakua na effect tu moja, case imeisha, kibicho na godfathers wake watakunja mkia, waingie mitini.

Juu ao wazungu sio arms dealers, company ilikua registered 2015, iko na revenue ya $ 2.8 million, kidogo kuliko sme’s za kenya hutengeza,[ATTACH=full]288156[/ATTACH]

Damage control!!! Hope can there be security breach yet that’s thr most guarded place in Kenya? Watu hubebwa ufala sana. Ruto can’t be trusted. Anza na how he illegally acquires land…

Ruto is not incharge of security at any building in Kenya. I can assure you 100% Ruto will become president in 2022 if they don’t kill him.
Uhuru double crossed our allies, let China help him now.

Damage had already been done and Kenyan minds don’t work like mzungu. Ruto can’t be trusted period. They have finished him kisiasa either willingly or unwillingly.

Am sorry could it be @sani you are talking to? Shiet thats very strange I thought he still had his head stuck up in Ruto’s anus. Didnt know he could type from there

MZEE bado unakamua shemales

Piánpián

Wachanga mchezo saa zingine…tuongee Ruto hapa

:D:D:D I don’t know what shady deal ruto promised him? He started well when he opened this new handle mpaka people confused him for me… then kumbe alikuwa amevaa ngozi ya kondoo. Ile siku alitoa hiyo ngozi hatupumui since then…

Ruto ako na Mali hata asipo kua Prezzo 2022 . Gedion Moi ndio Prezzo alafu Konyagi PM, naye Baba Opposition leader

Yeah I remember he was talking of revolution and ousting all politicians from power. Sijui alibadilika when

Yaani pia ruto ako na telegram channel

Raila atacheki state HSE Kwa viu sasa even after bromance with UK?

Unakumbuka waiguru ,waititu were rumored to be politically finished but became Governors. for you to finish someone like WsR politically it’ll take a lot more than this.

@Abba ako na hope vile Ruto anapelekwa na makesi Baba ataingia ikulu. Labda Ruto + Baba wanaweza shinda

We love Ruto so much its a shame. Only boring old farts and parasitic capitalists hate him, because Ruto is not a pushover, no more access to treasury by cartels

Hiyo ya ruto + baba can never ever be.after what baba did to ruto during the coalition govt also left him mule ICC ruto hawes tena ingia box

Siasa hainanga uadui. Si Baba pia alifix Konyagi, na saa Hii wanakula Kwa sinia moja.

For wsr it was personal.hiyo ndio reason tinga anaogopa wsr in office,same with mois family.they don’t know what he’ll do to them once in office considering he doesn’t forget the ’ kindness’ shown to him.

Na wakenya Mna amnesia, eti kesi zitafanya Arror asipenye ikulu, this ninja became dp while having a case in ICC

Unfortunately wanapiga mkia ya nyoka. So long as Ruto ako alive he is unstoppable. Ndege ishatoka runway. Too late. There is only one way to stop Ruto, and the consequences are better imagined than experienced. Their option ni kunegotiate na Ruto, awapatie 40% ya government, kwa terms zake, otherwise sa ij tushafika ile situation ya mwaga unga nimwage mboga,

The state is capable of bankrupting him. That’s an option.