Prof PLO Lumumba

https://www.youtube.com/watch?v=rKyXfwNPnS4

[SIZE=7]cheik anta diop : civilisation or barabrism link [/SIZE]

https://www.sahistory.org.za/sites/default/files/archive-files3/cheikh_anta_diop_civilization_or_barbarism_an_abook4me.org_.pdf

Hii ghasia ni meffi ilikojolea kazi ya mshahara 2m juu ya bribe ya 100k. Kisungu mingi ya upussssy.

leta link mkubwa

Una ishi kenya gani. Ingia kwa archieve uone mjinga badala ya kupiga works alikuwa anaenda mapambano kwa street.

effdence or it never happened

Sio kwa ubaya, Prof. anaongea sana lakini ile siku alipewa kazi ilimshinda. Hakuprosecute mwizi ata mmoja.

Empty rhetoric. Vile l first heard of this guy he used to come give talks kwa shule yetu. I thought am in the presence of a Mandela or MLK

True.
That @Midget suffers from acute paranoia.

Alipigwa setup ingine noma. :D:D:D:D:D:D

His defence for Jubilee in 2017 election petition portrayed a very compromised position of him. On top of his failure to deliver on other integrity duties assigned to him as mentioned above na wanakijiji.
Authentic Pan- Africanism is largely still neither here nor there

Wewe Jaruo MTU asipokuwa mfuasi wa Raira you deem him to be bad or inferior? Raira followers and Prophet Owuor followers hakuna tofauti. Totally brainwashed

Wewe mzee okuyu toa hasira hapa. I am not responsible for your mountain frustrations and the misfortunes of your cousin.
Ukikatwa toka mbele ya panga