NiMEKONIWA WALAI

Nmetoka kwa land register, and I have confirmed an old man, old enough to be my dad sold to me half an acre land which belongs to a magistrate… I can’t think straight.SHIT!

Do you have the sale of agreement?
With signatures and witnesses, head to DCI for a life long dance with Criminal System

Solution ni full refund ama umuitie hit squad. Before amalizwe umurushie @poyoloko na @patco wamchinushe skuma.

Already there… but hawa majamaa nikama wantaka pesa

Kwani umezaliwa Jana my friend?

Nsaidieni contact ya @pamba , am told he has helped some people here

Pole… Kuna lawyers walikua involved?

Huyo ni worse. Hawezi saidia wewe.

We were to meet on thursday with both our lawyers to formalize everything.unfortunately he didn’t show up, and that’s when I began making inquiries

Nisaidieni number bana

You paid him before meeting lawyers?

Ulibuy land na ukalipa bila title?bila ata kufanya search boss?Kweli ktalk birrioneas mko na pesa ya kuharibu

Hapo kwa magistrate ndo utalilia kwa choo.

Namwambia atafute huyo muzee kabla pesa ziiishe haskii.

You paid for the land without lawyers, without a title deed, without doing any search??

Kwani unaishi Kenya gani… thats the oldest scam even a kid in primary can smell from a mile away. Alafu unaibiwa na mzee?? :D:D:D

Nairobi shamba la mawe boss!!

A fool and his money, sijui kwa nini but I dont feel anything for him. 2021 mtu anaoperate namna hii?

Hadi DCI wanataka dough? Man ,this chap just got into a long con

I gave a quatre of the amount and the rest would be cleared after formalizing everything

Ilikua a quatre ya ku jumpstart the whole process…but bado ni pesa mingi

Nmekaa hapa 2hrs wananipitapita tu