NDume kizimbani

That is a paranoid parent. Kwani you people come from a tradition where incest is common, to behave like lions in the savannah?

Bro,

I admire you and know that you had an illustrious childhood and formative years. Homour is your medicine.

Kumbe wewe ni mzito wa gatína kanûgaga ’ hehe

Asante bro.

Hehehe.
Zii.
Hapo ilikuwa kazi tu.
Hadi Kariobangi.
Nimewahi pata Porsche kwa junkyard huko.
Nililia kidogo. :D:D

Tuseme ile lambogin yako ni ya junkyard?

Zote ni scrap.
Except ya Madam na nduthi.

Lakini lambogin hauwezi own kama wewe si mekanika

Hii kufukuzwa nyumbani hufanya ata kuvist huwa under duress.

I had a soft landing, of course I had to endure the mental torture, limited rights, curfew etc. of living with parents. After campus and 3 months after I got my first job, nilipewa notice nijipange

I got introduced to family business, made money for mzee but on payday akasema biashara ni yake na ataona kitu atanipea, which meant nothing, this went on for three months straight. I got the point that it was not right that i lived in his compound and demanded payments… Hapo ndio nilijichuja nikaanza kuuza makaa na broker flani.

after form four bana. Buda even refused to educate me further… my maternal uncles tried to talk to him naambiwa alidai in their culture wanaume husomeshwa hadi secondary tu. Alinifanyisha kazi mingi sana hapo home. After the two years I came to the bad city of Nairobi and charted my own path, mum tu ndio alikuwa ananiokolea nikisota sana.

When I joined form one that is when it dawned to me simba mzee hataki watoto dume. I was never visited till form four prayer day- it was mandatory for parents to come.
After kcse mfanyikazi wa ng’ombe akaachishwa job and I took his position. I had to look for a way out.
Joining campus later I never looked back nikikumbuka vile home kuko.
It hardened me for the city life

Kumbe father-son relationships huwa severed hivi and I wondered why old women who have been housewives all along get richer as the mzee goes poorer.

Sisi tuliambiwa the only gift I will give you is education. Once kila mtu amemalizana na campus That’s it, mtu asinikujie eti ni nimpatie land yake, hata mimi nilijinunulia yangu sikuenda kuuliza babangu portion yangu iko wapi.

Wacha umama. Kuna time mtu hufikiria and you will be glad ulitolewa. Lakini straight after form 4 ni mapema sana, but some rules ni lazima

I hear you man.
Mine was very good at making sure that sitawai Pata thoughts Za kuitisha inheritance by regularly mentioning hata babake hakumpea any. Alafu he was so secretive about his assets Sasa Ata hatungejua what to expect.

Kuna mtu ameita babake bastard that speaks alot about their relationship.

Wahindi wengine wamekaa same homestead for generations and they’re still way better than those wanatupwa.

I wonder what happened to those who get chased out, and hostile life fuck them up?

Sasa assuming unakunywa pombe kama @Mathaais na wewe ni kadinya kama @pimpin5000hoes. Sato you were out drinking unerudi saa saba usiku. Sunday utataka ulale ama utulie na movies or maybe music nursing your hangies. Mzazi naye atasema Sunday kila mtu kwake lazima aende Church. Ama unaleta madem almost every night. Kuna madem you can never want to introduce to your mother hata na dawa. Ndio maana you should not compare yourself to Indians

That’s just mean.