Nauli, Kisumu-Nairobi.

2,500 my friend.

hehe a bus transporting 63 passengers will rake in 157,500 in one trip. :smiley:

and this may go for the next three to four days

12 Likes

a family of four needs 10k to reach Nairobi.

3 Likes

There’s a shuttle which I will not mention that has been refunding those who had earlier booked at 1500.

4 Likes

hehe ndio walipe 2500? hii annual pilgrimage mints millionaires

3 Likes

taama ni mbaya woii :D:D

2 Likes

Transfer of wealth being witnessed

1 Like

You either top up or take back your money. My friend had to top up because there are a lot of travellers.Hawa watu wa shuttle pia wameharibu credibility. Those days I had to travel upcountry nilikuwa na book bus in November, ya kuenda na kurudi.Watu wa shuttle ni kienyeji sana.

3 Likes

and how much is easy coach asking for? or they are fully booked?

1 Like

Kwani SGR haijafika huko githumo

2 Likes

Meffi wewe

Hakifuaya ngombe wewe 2018

1 Like

hiyo Chrome imekuvukisha hadi 2020. Rudi nyuma kidogo

2 Likes

Junky Gay

3 Likes

Phew ! ! ! This is insane. The matatu goons have cornered the transport industry.

1 Like

I have no idea how much they’re going for. The last time I used it ilikuwa 1400 from Kisumu. Lakini saa hii kupata nafasi ni ngumu maybe you book to travel from next week on Monday.

2020 naskia itakuwa Naroko. Hatubebi omena kwa sgr araa

Niaje uweskimwi

Na shule pia zinafungua, this is not a good week to travel.

2 Likes

I really avoid traveling during the festive seasons.

4 Likes