Nakuru County loses second MCA to Covid

Ni kubaya wadau. Naks wamepoteza another MCA barely two weeks after losing the L. View ward one.

[MEDIA=twitter]1329295869267619841[/MEDIA]

Anakaa jambazi sugu

Bonobo ni nyani ya kawaida tu…kwani mca hafai kufa ama?
Nauliza kwani hawa watu wengine ‘reportedly’ 1313 ni tumbiri?

meffi thread

London!!

It simply means that Covid is taking a serious toll on everyone including the political class. It doesn’t mean the rest are not important.

wacha kupiga chochoro…bonobo mwafrika haji heshimu ata kidogo…mpaka mp, mca sijui ooh daktari akufe ndio apayuke kwa shosho media

mcas ni wezi sugu na hujifanya demigods …but covid doesnt discriminate

meffi wao…
Pesa ya county badala ya wajenge Ma-hossie ni kujipea allowances alaf a dolt here is yapping about a dead dog!

Hii kuita watu bonobo yet you are one of them is sickening. Are you having self esteem issues as an African? Hautawai kuwa mzungu umbwa hii. Be proud of being African.

kihïì

good news we need to lose more and more senior people more mps ,governors cabinet secretaries former president etc

Kihii ni mtu hajatairi so definitely I am not one. I will not hesitate to call out any idiot who insults our continent. Mtu kama wewe ni self esteem issues uko nazo to an extent you think you are inferior to whites. Grow some nerves and build self esteem.

people who use that word are simply describing themselves

sawa

wewe ni mtoto wa umbwa

Wanasema ni rwariungu(Pancreas) ili malfunction kwa huyu.So sio covid