Mungiki @jaymoh Arrested

You can run but you cannot hide so they say…mungiki apologist and sympathiser @jaymoh has finally been arrested after the Dubai heist last year.[ATTACH=full]206605[/ATTACH]

mbona kuweka mbisha nusu.
Msee ni wa Githu fote fai
[ATTACH=full]206607[/ATTACH]

D - Material

[COLOR=rgb(184, 49, 47)]PENOL CODE ndio nini? me najua [COLOR=rgb(26, 188, 156)]PENAL CODE

Kwani hii ninja ilifanya nini?

Sasa atakuwa Extradited?

MMNN
Police have arrested George Gitau Maina, the second suspect in the Dubai Cash in Transit Theft; where millions of shillings was stolen by 3 Kenyans. The first suspect; Rebecca Musau had already been arrested & charged.
Maina will be arraigned in court today.

He looks very composed, he must be a smooth operator. Looks like he targets women mostly.

@jaymoh wewe ni punda sana. Hii pesa niliku advise tubuy nayo BTC and ETH tuiseti kwa cold wallet ukasema mimi ni fala sio? Enyewe wewe ni mjinga kama ango yangu @uwesmake na antie yangu @eddy mahelo wakiwa combined. Utafinywa matako sana na waarabu Dubai

I’m curious what would happen if you refused to carry that signboard. Juzi niliona some mzungu child molestor carrying one. My instinct would be to refuse to carry it.

lakini hawawezi shika wezi wa magari na wa mpesa hapa kenya.

utafinywa maneche uite nyanyako ukikataa kubeba board

Torture is still in use? Wouldn’t that invite a multimillion lawsuit to the police?

utakuwa umefinywa vizuri by then. This is Kenya a shithole country not Denmark or South Korea

Big question is, how the hell did they manage to leave Dubai with their heist?

Ah okay. If I ever get arrested nitakataa but as soon as the whip is raised nitabeba mbao:D

of course kwa mzito kama wewe its a no no. Holoi poloi kama sisi utabeba upende usipende

I’m not mzito by any measure. It’s just very demeaning carrying that signboard of shame especially when you’re still an innocent man.

blare fucker…kende

Niaje msito? Ulipona STIs?

WAH WAH @meriamata, umeona video ya those teens stealing a mobile phone shop? naskia wawili washaangushwa courtesy of tycoon news. Hebu fungua thread tukule nyama choma leo