Moderators

Good work moderators. For the first time I see you delete comments that sound offensive. You still can do better
@Old Monk @Purple @Mundu Mulosi Bs Ms Ma PhD and ScD @TanzaLand @Electronics4u

Who the faaak is tanzaland

Sijawai msikia pia

@TanzaLand ni umbwa digi takataka

Apana tukana mwingine

Labda ni wa nahuko jamii forums

@Trojanex si ndio ule maliar ameblock 98.3% of talkers? Huyu najua huwa anapata 3 new threads per week.

You miss the whole point of blocking. One blocks those that he/she does not want to read. Same as going to a library to pick books. Are you going to pick books on subjects you don’t wanna read? naah.
Also, better to read 3 threads of value to you than 1 million useless ones and especially by trolls full of unwarranted matusi.

Ukona umama

Mrs Finest Wine hope ujaniblock

Your other handles are blocked. Hii apana. I skip most of your posts on women matters.:D. Sana sana mi hublock wenye matusi towards me.

Niliona ume block kila mtu,why am I not in you Siberia?
Do you admire me?

@TanzaLand jitokeze uji introduce.

wewe ghaseer usinitajetaje ovyo. mbwa wewe

tomba huyo homosexual muzee @Trojanex

Uweskuma hujawai mea akili ata na hio upara yote

Tuambiwe huyu ni nani?
Sijawahi muona staffroom wadau.

I know it’s there. But there are pple who rarely talk rough but once in a while they vomit. Again one will feel more disciplined when their comments are deleted

[ATTACH=full]375994[/ATTACH]

Seriously? What do you do?

Ama uko kama wale govt officials wana hang koti kwa kiti and they think they have done a whole day’s work.

Bure kabisa!