Mliambiwa Msioe Kunguru

[ATTACH=full]471085[/ATTACH]

The day men will understand that the woman’s body belongs to her, wataacha hii upuzi ya being possessive. Hio kitu ni yake.

Dem/woman aki cheat just leave as a man. Ondokea stress, Sasa mujamaa destination yake ni kamiti. Juu ya k*uma tu, kitu haiwezi kuletea pesa unless wewe ni pimp but in the name of mapenzi ni upuzi tu :D:D

No one cares bro.

Watu wa oneitis hukuwa hatari sana. They don’t think things through. Hiyo shimo haiwezi jaa buana.

Wife/girlfriend lazima atakuliwa nje upende usipende. What you do with that information is up to you

Vipi mkuu…hapa umenena kama wazee elfu…good point

I think Kabuda aliuliza watu huku…utakosa kubinjiwa kwani wewe ni nani :smiley:

Sisi tulikuliwa girlfriends enzi za Simpsville, na hatusumbui. Meanwhile Prince Oga anamchill hapo Kamiti Maximum Security.

women are allover doing prayers and interventions so as to get selected by a man plus sisi postwalls. theres no need to kill he should have left her cheating ass and got a prettier woman or two

Yes coz u deserve better

It’s about the investment and not the pussy… I had a fala colleague alikuwa anakumbuka vile alilipia mwanamke school fees, akasomesha sistake college, akatafutia brother ake kazi and it used to pain him a lot… Lakini jamaa alikuwa fala zaidi coz the woman was also older than him and a single mother of two na fala bado akafanya tena wedding… Nilikuwa natamani kupiga the stupidity out of him

Hehe, shida ya wanawake kubwa is that they wait patiently to be selected. They waste so much time hoping they will be noticed. They spend so much time in the mirror trying to look good. instead, just make that move. Approach him, men we do not know how to say No. Just make sure you do not come out as a desperate and needy woman and do not pretend, hio tunajua ku sense.

Note sisi majamaa akili huwa imejaa mambo mingi sana. So make it easy na sisemi you approach him bila bendera :D:D. Hio ni ukora. You are taking advantage of his weakness. Ataonja na kutoroka.

Ever asked yourself why a mpango wa kando is able to milk a man dry na bibi kwa nyumba hawezi…? Anateseka tu. It’s because a mpango wa kando communicates, he does not wait for the man to read her mind. On the other hand wives complain and think they are communicating.

Amka jishindie a @Karoga or a @Muthafari out there :D:D

Damn m*fckers out here are stupid weak for some P:D:D:D
And I bet you he thought he was being ‘A REAL MAN’:smiley:

Sure its painful to invest a lot into someone who then betrays us, bur 2 wrongs don make a right

This is true men can’t say no and mpangos do benefit the most just coz they speak their mind while wifes are abit shy

:D:D usishangae huyo fala sio the last of the species. Ni wengi huku nje. Kuna mujamaa pia alifanya hizo zote only to find out later mtoi si wake ni wa doktari wa kuma aka gynaecologist

Not shy they expect the husband to read their mind. They send signals. I told my wife ten years ago, niambie kenye unataka, as I don’t understand signals. Huwa sielewi feelings. My ex alikuwa wa kufura badala aongee, she was a beautiful girl but I left her juu ya upuss ya kufura fura bila sababu. Akitaka kitu alikuwa ananyamaza nijijazie anataka nimsaidie. I got bored nkatoka na the legendary speed of a cheetah. What am I trying to say…just communicate and do not force things. Hebu apply hizo uone ukipitia na mgtow chief

BS. Its not about speaking. Mpangos are just better behaved and treat the man like the king of Wakanda. Women behave best when their position is not secure. That’s why mabibi ni vichwa ngumu na mipango ni soft spoken. Men spend where they are treated best…hakuna siri ingine. If you bark at him for the entire night wakati mpango anampea massage after work where do you think he will spend??

Mwanaume ni kama ng’ombe ya grade. Lazima you treat him well. Nobody wants to go home to a raging bitch when the mpango has fried meat, made pancakes, and is ready for sex+massage.

:):slight_smile: men are not good at reading tantrums i see. Nitapata uyo mgtow chairman

Hapo ni ukweli, mpangos are so calm with men and soft spoken. while the wife is shouting at the kids all weekend and extends that to the man for arriving late