Miguna Miguna

Miguna is being re-admitted back to the country at the moment

…Atleast 3D Thermo-sketch effidens needed…

At the moment can stretch to six in the evening.

Angalia tweets za immigration department .

His facilitations is underway. He will be the opposition leader

hiistory ilispoil juu ya Jeff Koinange…kama si hizo videos za jeff no one would have known what was going on inside that plane

Seriously the government is giving this guy free airtime and fame. People had already started forgetting about him but now the government has put him back on the spotlight. I wonder if this is a plot by Jubille to cause drama between Miguna x2 and Baba so that they can tame any opposition for 2022 and have it fully divided between various factions like the Miguna NRM squad, the coward squad and Baba if he decides to do the same thing he did after the handshakes with Moi and Kibaki.

No hii story imekua poa juu ya jeff. if not mkenya wetu ange suffer kusuffer. kudos to Jeff.

Hahahahahah…

Serikali ni yetu

[ATTACH=full]164317[/ATTACH]

so???

So miguna na wewe mlambe lolo.

He could have come to kenya via Tz akaamua kushindana na ndovu kunya.

Judge kimaru akamtoe jkia nugu

Pia sudan ni ndovu na ilikufa tu. hapana ogopa serikali sana. ni watu tuu!!!

Eeh but kuna wale wanaumiza wengine hio sudan. Na hao ndio sirkal

Aisee

Sioni sababu ya kumtesa Miguna this way…serikali inazidi jichafua bila sababu za msingi…Nadhani ni uoga ulijijenga ndani ya watawala…Sijui kwanini watawala ni watu waoga namna hii…Nchi yoyote,watawala ni watu waoga sana kupita maelezo!