Mejja turns down Wasafi collabo offer and demolishes TZ

[ATTACH=full]334325[/ATTACH]

Mejja ako na ufala sana. Si ni yeye mwenyewe ndo alisema ati kama kuku ni ndege then samaki ni meli. Many a Kenyan celeb would suck dick to collab with Diamond. And since when did Diamond ever seek to collaborate with a musician from this aside, he’s always the one seeked. And besides, may celebrities get reached through IG.

Huyo si mejja huyo ni talker multi handlers. Hio high boots tackle utapata Kwa hii kijiji pekee.

Nah man,labda mbogi ngeje na wakadinali. Kuna channels followed when dealing with established music power houses. First you find the company,call the secretary,she’ll put you on hold to talk to a rep and from here you state your problems then you get an appointment on when to call the manager.hapo sasa ndio unaeza ingia dm but only with the manager or a needy celeb. For wasafi to approach Mejja,then that clearly shows wameona kuna kakitu. Apana weka okwonkwo kwa meza moja na ‘deek suckers’ collaborators:D

Nimeona hii nikajiambia huyu ni talker…
[ATTACH=full]334334[/ATTACH]

Mujinga!! si alishindwa kulipa landlord.

Chifu mbuta, hii ni fake news.

Ni kweli

[ATTACH=full]334348[/ATTACH]

But mejja akona point. Hauwezi kujia msani tu hivyo kwa insta. Wasafi wanafaa kuwa professional wakujie manager wake. The samething I expect kwa wasani wanatafuta collabo na diamond.

Your uncircumcised brain cant see that that was an attempt at humour?

Kijana mimi sio matiti ya mamako uniongeleshe venye unataka

This lad is as dumb as a box of rocks. :D:D

He believes anything presented to him as gospel truth.