Mchinku anapanda China Express Leo Leo!

:D:D:D:D:D:D…

[ATTACH=full]191648[/ATTACH]

hadi ameletewa miwa kwa container ajinice nayo before kurudishwa kwao…i still believe hawa wachina kuna kitu wanajua chenye hatujui na hizi loans zao.

Hapa nikutubeba mbona hasemi alilipwa ngapi per shot?

I heard those Chinkus are stingy as hell. Can they pay kitu yeyote? maybe 100 bob tops.

Na thirikari ikiendelea kumsumbua ataengage services za lawyer wake Ai Suu Yu.

Tell us more about what you had about them building superhighway.

afande wacha nijitoe kwa hii mtego nimeingia

But wacha niulize kitu though mzee mkongwe alikataa tukiuliza maswali mingi,by deporting the guy aren’t we incurring unnecessary cost?some decisions…and bona tunakataa sisi ni monkeys when we can not do simple things like lay tar or join slabs to build roads and rail,they have to do everything mpaka kuendesha train?jamaa ageshikwa tu afinywe na aachiliwe.

I agree with him, if we weren’t monkeys we wouldn’t be having them here doing everything ata vitu basic kama kuuza piki piki na mineral water. Last year workers wa some EPZs walienda strike because of being forbidden to join unions, paid less than 10k while working long hours & poor treatments from foreigners after that they were all fired thousands of them while the ministry of labor chose to watch in silence (I’m sure with full pockets).

Huyu ni mmoja tu ambaye amerekodiwa the rest keep talking shit and treating locals like shit without repercussion as in the case of the ones caning grown men hapo SGR.

Like monkeys our expectations are very low, it’s an achievement when a monkey learns to high five and sign language but nothing beyond that.

[ATTACH=full]191662[/ATTACH]

kwanza hii pesa ya kudeport inatoka kwa mifuko ya nani?jamaa atarudi kwao in a chartered plane na mko hapa mnafurahia(hapo kwa chartered nmeogeza chumvi)

seems like it,more of holding joint ,JKIA hainaga kitchen so food huletwa na hio palstic container hapo kwa bed,food is actually nice there …3 times a day.And no sijailala hapo,i have pals working in there

aombe mungu ndege ipatikane na isikue KQ ju watakojolea food yake aki ya nani:D:D:D:D:D

Umesoma hizo comment za wasichana kwa hiyo video?:oops:

report them. Matiang’i alipeana hotline

hehehe, is this when Thika road was being built?

hehe Lazima since Murera Secondary is around Thika Road/Ruiru.

Now what will happen to his bike shop, or the “monkeys” will now take over?

DCI huwa hawachelewi na kuparade suspects
[ATTACH=full]191711[/ATTACH]

How does he feel being Kicked out of a “monkey’s” house? Must be deflating