Lunch time

Salmon cake, fried rice.
Cheese cake for disat

What are you guys having for supper or whatever time zone you’re at?
[ATTACH=full]379098[/ATTACH]

wapi mboga ?
vile uliwhisper to god aka whisper back “look to china”, ungeongeza chineese stir fry hapo banae

Hehe I eat whatever looks edible in the cafeteria na leo hakuwa na greens, except the salad bar na hii baridi yote (no thanks).

Sokwe mtu ,leta takeaway yako

@Sokwe mtu anakula offcuts na rejects za farmers choice

Nitembelee white rhino I buy you cappuccino

Hiyo salmon cake ni nini exactly? Ni kama fish fillet?? Chanua shagzmodoz

Dessert inafaa kukua wewe

Chapati +Pigeon peas containing some veges.
Kisha nateremsha a can of warm Heineken lager.

[ATTACH=full]379104[/ATTACH]

Gawa ugali elder

[ATTACH=full]379107[/ATTACH]

Si you miss organic food like githeri, njahe etc. This looks plastic

Vile uchumi imetuchapa huku … sisi watu wa supu na mutura sijui tukae wapi.

Hii combination + ndizi nusu hunikumbusha buffet ya mazishini.

Wapi afokado?

[ATTACH=full]379110[/ATTACH]

Sijakula bado

Habari @Purple

[ATTACH=full]379115[/ATTACH]