Look at these female dandora thugresses

Naskia wamepatikana na itoka imbo.
[ATTACH=full]285039[/ATTACH]
[ATTACH=full]285040[/ATTACH]

[ATTACH=full]285041[/ATTACH]

Okay, I don’t think they’re thugs but are accomplices of thugs. These are the type that ferry guns for thugs but I may be wrong juu sikuhizi naskia Dandora utu women pia ucheza na mguu ya kuku.

These are small kids, effects of kuzaana kama panya bila kupangia future ya watoto. Heneway, kama boyshaud anaangushwa na Hessy, equality dictates that the gaoshaod should undergo the same fate.

Pia hii rural to urban migration na hauna mpango. Unakuja Nairobi na hata hauna kazi. End up living inna slum alafu unazaalisha kama mapanya. End result ndio hio

Am sure hawa si virgins

Is there any proof that they’ve been engaging in criminal activities? The first two especially look like pre-teens.

Huwa wanatumiwa sana kubeba bunduki, pia wananaiba kwa maduka wakijifanya wako window shopping

They were arrested wakiwa in possession of a gun but a home made one

Hao pre teens wanaeza kuchapa terro uwish ungepigwa tu ngeta pale kariokor usiku.

mimi kama ni karao nawatomba hao madem kwa mkia na kwa kuma kwa field after kuwashika then i send them back to their maker

Someone once narrated how he went to Dandora. Kufika stage some two small girls told him nicely to give them his phone while walking beside him. Akaona ka ufala ya watoto akawadismiss. Next thing aliskia amestabiwa kutoka nyuma na phone ikaenda.

Have they even attained 18yrs? Coz If they are carrying guns they surely can’t be virgins

The law should take it course wafungwe iwe funzo Kwa kunguru wengine. Nikiwa jajico natuma hao not less than 12 years.
Wakitoka wall imewapiga pekejeng.

Grow up.

Umbwa ii
Izo orangutan wenzako zilishwe copper mbio sana

Okay. Though I don’t get what posting their faces on social media& internet is supposed to achieve other than getting them deeper into the gang lifestyle.

Kuma ya nyoka wewe

Unataka kujiongezea the 163rd strain of HIV kwa hio mwili yako chafu?

Ndio maana wee si karao.:smiley:

The 2nd is not a natural thug. But hao wengine ni wagondi. They should be eliminated before they grow up properly

Wapi hessy awamezeshe pamba?