Le Gambler

Kenny Rodgers kwa ile song ya gambler alisema, "as a gambler you should know when to hold on and when to walk away… Jamaa yangu alibet 18k game ya Cardiff on Friday night pale betin akashinda 27k. Io 27k akawekea Everton kichwa wakampea 60k. Hio yote akachukua akawekea Real Madrid kichwa, you all know how shit went down… Wueeh… Saa hii miguu yake iko swollen sijui hii ni symptom ya kisukari ama ni bp… Halafu ako na flu. Never under estimate shock… It can screw ur health real quick.

12 Likes

Treatment for shock cover him with a blanket and offer warm fluids while you wait emergency services which may include fully loaded ambulance, disaster management team, fire bridge and the police.

18 Likes

this gambling foolishness will be the death of many…

4 Likes

[ATTACH=full]142975[/ATTACH]

15 Likes

:D:D:D:D:D:D:D:D:D hakifuaya amekuchapa summary .

3 Likes

Pekeka yeye XSMillionaires ama Liddos. Lipia yeye lapdance na mkitoka hapo atasahau hiyo upuss

3 Likes

Mimi nkikula gamble huwa natoa pesa kidogo for security purposes. Its commonly referred to as kujisunda.

3 Likes

Idiot, first of all have a separate bankroll for gambling. This should be separate from cash for normal expense. I split my bank roll into 10 stakes. In any game I can never lose more than 10%of my bank roll. On the other hand your gains will be slow. Nilianza last year na 5k, I havent had to top up. Inanunuanga pombe on most wknd. Meanwhile the bankroll has grown considerably. Ambia beshte yako aache ulafi na pesa ya haraka. Be disciplined in sports betting na utakamua muhindi in the long run.

6 Likes

wow alot af wisdom oozing here… Enyewe bankroll builder huokolea sana… Tharris in the long run

1 Like

hio ngombe iko kwa avatar yako ni wewe ?

XS Millionaires kukoje NV?

Kuko okeish, they have themed nights and at least try to remain creative. Unadai no ya stripper wa huko nikurushie?

1 Like

Nataka tu kusafisha mecho, siku hizi mi ni zero-grazer. :D:D:D:D

1 Like

You can na pia kuna madem huko… Lakini the ultimate safisha mecho zone huwa undisclosed lokeshen huko leafy suburbs

2 Likes

ngombeeee

afande fire bridge ndio kina nani

1 Like

… fools

1 Like

Leta instructions…I want to start sports betting; have some money hupotea ovyo ovyo kuombwa na watu

haha Eeh… mie ndo nawakata wembe kondoo hii

1 Like

i blacklisted real and Lion long tym ago… very unpredictable teams…