lazy wives

how do you deal with these lazy wives, mtu anaamka 11am na alilala 10pm.
She does her own business but of late she is running it down, kuamka ni 11am halafu job anafungua huko 2pm…

she was very active before she moved in but saa hii ni kulala tu, i feel like am getting myself into shit. Its not like i expect her to pay rent or share bills with me, but such a lazy person will be energy sucking

Imagine if we had kids and they need to be prepared breakfast, kupelekwa shule, and such…

total bullshit

Planteshen = Suffering

Just tell her to stay at home juu umepata a new employee.
Then go ahead and hire a fine young yello yello girl…Then wait and see what happens.

MTU analala 13 hours per day si huyo ni sawa tu na maiti? I find sleeping more than 7 hours to be totally exhausting. Unless someone is sick or went to bed seriously drunk.

MGTOW=freedom

Hujakuwa ukipikiwa breakfast na bibi yako? Kulala 10 kuamka 11 inaonyesha kuna mengi anakunyima pia.

Peleka yeye spitali mjue ako mgonjwa wapi kabla ufukuze

Samaki mkunje ingali mbichi…

Kama hajakuzalia watoto tupa yeye nje saa hii.

Best advice!!

Don’t even consider siring a kid is with such a lazy ass, rudisha hiyo kitu in kwao, mapema mapema.

Na wewe una juaje kama hauko Kwa nyumba?

sometimes i work from home, my 1st online meeting is with remote clients at 5am…

AMG MGTOW=FREEDOM

Nashuku mnyambo yake inanuka rotten eggs. Sindio?

what happened to you my nigga the last time i heard of you eons ago you were living in bachelorhood and fucking some good ladys ukituletea hekaya…whoever changed you to this constant whiner should be boiled in hot oil

Is she pregnant? Perhaps that is the reason for this in the early stages of pregnancy. If not, I think she will not make a good wife… disaster loading…

Utachua huchui. Hio ni preview ya what awaits

unaekea ghassia hajakuzalia mtoto biashara aje ? ameona wewe ni mjinga tuuuu

Kama wewe ni team @Mimi Huwa Namwaga Ndanii then probably ako na ball! Get her checked otherwise ile advice utapata hapa unaweza tupa bibi akiwa na kipii yako ndani

tangu ufanye harusi na shiny eye unateseka sana buana! All these red flags you keep on posting here about your partner makes me wonder kama ulifanya due diligence mkuu.
1.You need to speak out on things which you are not comfortable with ama uendele kuteseka.
2.Unauliza hapa watu wanakulanga malaya wachafu relationship advice. Wachana na wana kijiji kabisa.

Bibi anadinywa na Watchman, msee wa boda na shopkeeper ukienda sufferance Kwa muhindi:D