KULEWA SOLO

when you feel like taking a drink and all your drinking buddies are unavailable…
wacha nimeze kc porepore.

Sawa Fala

niaje afande

Niaje jinga twelve…

Mimi ni polepole tu nikipewa sifa zisizo na ufani.

we all need a few psychophants around us sometimes…

Poa poa. Marafiki wako wapi?

mzee wewe ni fake. itisha faxe na ujilipie

[ATTACH=full]61479[/ATTACH]

FALA WA MUMIAS NI FALA TUUUUUUUUUUU. @junkie KUJIA GUARANA NA CHIPS .

@junkie nikupatie paybill?

I start alone and make friends.

:D:D:D:D:D:D:D Kali. I also make new friends every time nikilewa…especially in town. Funny enough, zile job offers nimeskia na nimepewa nikiwa mlevi ni mob sana. Apparently, it is easier kupata job kwa bar than the official way.

When alone, kwa counter ndipo pazuri

UNAJUA KITU INAITWA MCHELE ? TAFAKARI HAYO .

Mimi hii Eldoret, I have friends that we met in Belasco and signature club and saa hii we are biz patners, I know the benefits of pombe.

MY deer kuja hapa kwa counter ya sankara nikununulie Fanta .

nothing helps in the building of networks better than alcohol assisted breakage of social barriers…

mzee niaje ?otherwise ?

I go out kulewa alone sometimes, maybe one every five times nimelewa. The reason is simple, I have more freedom and it forces me to make friends juu siwezi nyamaza nikiwa mlevi. I get many stories and business ideas at the bar nachanuka in the process. Kulewa solo is not a bad thing, once in a while.