Kuachwa kwa Mataa

I have always insisted that the Daily nation is a gutter chieth. Since when did " kuachwa kwa mataa" become an English phrase. just read the passage below the Heading

[ATTACH=full]158724[/ATTACH]

Tuendelee kufunga nyama.

Githeri media

Na ujinga zingine Kama hizi…
[ATTACH=full]158731[/ATTACH]
Everyone knows hii Kunguru ilikula doo, I’ll bet even my cat knows. Effing chieth gueno smh

Women leaderships ? Governor incite locals to burn charcoal lorries and now this !

If you think Nation is crap just go through articles on SDE and you will cry.

where can I get soft copy of tuesday’s standard newspaper? Can someone send it to me

this is why i dont read newspapers…i wonder watu ununua wasome nini?

Matangazo ya vifo