KMTC quarantine centre

Watu wameamua kama mbaya mbaya…na bado mnaitisha lockdown

[MEDIA=facebook]855866121140316/posts/3009437509116489[/MEDIA]

:D:D Escape from Sobibor.

Niko nyuma yao 100%. D- materials wameongezea quarantine kwa tools zao za extortion. Yaani mtu anakufungia kwa nguvu na bado anataka umlipe? Since when have prisoners been billed for being locked up? Pesa ya world bank kwani inafaa kufanya nini kama sio kucontrol corona, of which quarantine centres are one of the measures? Hii curfew ya upus iondolewe kila mtu apambane na hali yake.

When I said corona virus will hit hard in Kenya and Africa is bcoz of such bonobos and people supporting them.

Watatafutwa tu, wakule rungu na warudiswe

My tiny friend tuache tafadhali

The government failed in its isolation set up despite insisting for weeks that it was ready. The lie was exposed starting from the debacle of the first day they started the exercise.

it is due in part to this failure that people are being forced into extra quarantine. The government needs to accept it is also to blame and at the very least meet the cost of the extra days.

Mliona the filthy conditions za Mombasa Quarantine centres? Na bado police are sending people there to tame those who dont bribe them? Those quarantine centres are just another disaster in waiting.

Shithole country

Kwanza cha kushangaza ni kuwa, you get arrested for allegedly failing to follow social distancing measures, mnafinyiliwa ndani ya gari, huko police station unaingizwa cell haijawahi kuwa disinfected, na bado mko watu 25 kwa cell moja. Where is one more likely to catch this diseases? Quarantine centres hazina maji…nilishangaa na hii nchi nikachoka.

There’s a guy kwa ile Kijiji ya wazee who is quarantined at KMTC and he posts daily updates about the crappy situation, the lack of social distancing, kutombana, kukata maji na kuvuta ndom… The place is a zoo, I’m not surprised this happened.

But kwa hizo quarantine centres si kuna polisi na nys all over…I think pia kuescape lazma uwatolee za macho

I hope it’s gashwin

Homo leo nimekubaliana na wewe

I loved this movie,any suggestions of a similar one?

I’m not @Purple but there is Schindler’s List.
Still about H̶o̶l̶o̶c̶a̶u̶s̶t̶ Holocost and Jews

[ATTACH=full]298579[/ATTACH]

Thanks…heil fuhrer

Doktari amerix mwenyewe

Kwa pressa ya leo mwangangi aliulizwa hi swali akaondokea kaa bump na vitz

Tears of the sun

Behind enemy lines

Phantom soldiers