Kangethe Aliuzwa Na Familia. Stupid Fvcker Commits A Felony In Sodom & Runs To Kenya While Broke

Kama ilikuwa lazima amuue former wife wake na atoroke US, then he should have made saved some cash akiland Kenya leo aingie Bus aende Malawi ama Zambia and settle in a banana plantation as farmhand for 3 years.

Lakini Mjinga anakuja Kenya alafu anaenda kunyua pombe Westlands, place iko na cameras mingi kuliko macho ya watu then he gets caught and escapes only to go seek refuge kwa aunts zake. Saa hii people have so much on their hands, they don’t want an extra mouth to feed and especially one that comes with extra baggage. Jamaa anasakwa na Interpol kama Kabuga wa Rwanda them umfiche kwako eti ni relative.

8 Likes

Crimes of passion are not well planned thats why people are easily caught.

1 Like

Siku hizi dunia imekuwa ndogo sana. Ukiwa fugitive achana na simu, achana na ulevi, achana relatives. Toka nchi yako enda nchi ingine na fake papers tafuta kazi ya kibarua

7 Likes

Stitches get snitches. Mtu hulipwa na size. Those relatives no taka taka kabisa

4 Likes

Huyo relative did the right thing but still ni mtu kumbavu sana. Ako na utiaji flani. Hawa mafala wa kuseti watu huitwa Chepsitaki in kalenjin.

9 Likes

I would never snitch on anyone to the police. Ntamshow tu aishie siezi msaidia, lakini cops wakikam, nawaambia nilimuona huku na sijui alienda wapi. Kusnitch is horrible.

6 Likes

I fuckin hate that type. Ako na umama kuliko bibi yake

1 Like

Ati ameweka family kwa shida :joy: Shida gani? Enyewe ako na umama.

2 Likes

His reputation has just been finished completely hata kwa jela. He will be place in a SuperMax for that vain attept of escaping custody.

Hapo ni kuona jua for 1 Hour while 23 Hours ako under lock and key.kama terrorist.

6 Likes

Is that what they call “solitary confinement”…He is finished!

1 Like

Jamaa should just admit he turned the guy in because of the money. Hizo excuses zingine ni bullshit

Hiyo ni isolation, and if you have a phobia such as Claustrophobia atamea akili. Unapiga nduru mpaka sauti inapotea. Imagine spending 10 years in a room measuring 4Mx3M with a stainless steel toilet, sink and slab for a bed and an overhead speaker

ni vizuri alipeanwa… the girl deserves justice. death by knife is a painful way to go. ingekuwa mbesha or biashara related unaeza mficha, but huyu amua jua ya quma :green_emoji: why protect him?

3 Likes

so you would take care of a broke murderous relative and put your own at risk… a full grown man eating and shitting in your toilet, na uko na khupipi na watoto ndo usiitwe mumama? are you mad?

3 Likes

Hii Ni torture. Heri ata slavery Sasa. Instead of letting things zifike hapa Sasa heri uende hiyo Calabash ya kodivoa utulize mawazo huko

1 Like

@Ngimanene-Na-matharo a few minutes after huyu muuwaji kushikwa nilireply comment yako fulani nikakwambia ameuzwa na family member.

1 Like

The family did the right thing; a murderer should rot in jail. Everyone has a right to live.

Siwezi mtetea hata awe ni ndugu wa toka ni toke.

3 Likes

Why did he kill the girl? he is an idiot

3 Likes

Kule Sodom Kuna plan ya kundunga makauzi wa aina Fulani GPS chip the size of a Rice grain. Saa zote unaonekana kwa map

1 Like

Ati 10 years. That was first degree murder with a plan to run away to Kenya. He lured her to the airport to kill her and run to Kenya. Atafungwa Maisha. Hos life is over, he is just waiting to confirm

1 Like