Kabogo and Gatheca BEEF origins

" Once in a harambee Uhunye pledged 5 million, Kabogo also gave 5 million, and added that yeye ako na yake hapo, hangoji cheque iende ikuwe signed/approved na mama yake like some people, uhunye has never forgiven him "

sio mimi nimesema

Ni wewe

digi wacha story mingi

“It is true”

Kabogo grew up in mombasa. Bruce Odhiambo grew up in Mombasa. Sonko grew up in Mombasa. Kabogos father was a friend of the burning spear.
Wallace Kantai’s mother was a roommate of Jeni Kenyatta at Bloomington. Kabogo na Uhuru ni waswahili wa pemba, wanajuana kwa vilemba

Doesn’t change the fact that Uhuru needs mother’s permission to put his hands on family kitty

true. kwa Kenyatta family Uhuru is nowhere near top 3.

[COLOR=rgb(255, 255, 255)].

Gatheca sasa ako na doh take kama fwakin.

Aki ni wewe umesema

thats why tunapea WSR kura 2022

Wakanyama is that you??

He is just the President of Kenya. Nothing much…

Hatusemi si ukweli but tunajua si uwongo

Lazima SGR na Lappsett amekula na kijiko, na si hii ya sukari.

Kwa mini unaita a spade a big spoon?

Uhuru simply doesn’t give a shit about money. Ata kama pesa ni za mamako, unaeza kuwa president na ukose kujiekea mabilioni through kickbacks na tender za kussuply hewa? Money has never been that big of a deal to him.

Digi’s gossipy threads will be v dangerous for the forum as we head towards 2022. I am a political novice lakini naona tuu. Sasa he is here posting about Uhuru and Kabogo’s beef? what beef? As Kyuktothecore says hapo huyu hana haja na pesa. Man can’t wait for 2022!

Uhuru speaks to Digi and ilk in the video below?

Nikotwee on the floor…:D:D:D:D:D:D:D kama kawaida each time I listen to this clip.

mtu akaniambia hivo siwezi ongea na yeye tena :D:D:D

hakuna!!! Wale wanajua mama ngina hakuna vile ange sign cheque ya 5m,akialikwa anywhere kunatolewa pesa a huwa anasema vile aliachwa widowed at a young age na akiwa na watoto wadogo,in short hio ni kusema hana any