Juvenile deliquency Viewer discret...

[SPOILER=“gory image”]
https://scontent-frx5-1.xx.fbcdn.net/v/t31.0-8/fr/cp0/e15/q65/18527415_314545242312252_8733885125940610393_o.jpg?efg=eyJpIjoidCJ9&oh=31f2f0930e0506941c882c31a095e750&oe=59AF9574 [/SPOILER]
I just dont get what is wrong with these younglings born in the 90s… When i was his age i was busy piling up my stash o pron… Nowadays… Its guns and knives. Another one bites the dust

Hutu tujamaa ata hatujaonja ikuuus poa… more ikuus for us though

The 90s generation kina @Deorro @M2Random @Jimit @Art @MISCHIEF are a cursed lot we the 80s kids are the ones to save this country

Wazee wa between 1960 na 79 kina @It’s Le Scumbag @gashwin @madova @introvert @Luther12 @Supu don pia ni ngombe zingine zilifail this country kwa ulevi na vitu za bure (corruption hao ndio walianzisha and practising now) after indpendence and this kids wa 90s, their grandkids are just a replication of them .

25 Likes

Hawa vijana watamalizwa. Wasichana wa riika yao watapata hubbys wapi??

Alijua hajui

tutaoa watatu watatu

4 Likes

Mi ni generation ya 70s na sipendangi ujinga… no wonder hii kijiji mnanijua ka Yule asopenda ujinga

Waschana wa 90s wataolewa na wanaume wa mid 80s… wa 2000’s ndio wataumia

1 Like

@uwesmake umesahau we started out in life during the bad Moi years. Opportunities were few hata banks zikatufukuza if you couldn’t maintain a 20K balance… I’m not looking for an excuse though…

7 Likes

I remember my mother not getting her salary for a month because Barclays bank ilifunga account cz of minimum balance threshold hakuwa amefikisha, tsc couldn’t remit her dues into that account. Hapo ndio ikwete ikiwa building society iliokolea na kurudisha hadhi.

5 Likes

It was not the bad moi years. What was moi to do with minimum bank balances? Business strategies and market dynamics had not evolved to where we currently are. Markets deepen and broaden; banks are businesses too. You need to view some things without having political biases.

2 Likes

Hii kule kwa jirani ilifika asubuhi

Reasoned like a Zebu cow!

6 Likes

Na bona kiatu iko kwa mwili ??

1 Like

mzito, mimi apana kumbafu kama hao watu umetaja hapo juu,mimi ni hustler, hao watu apo juu najua kazi yao ni PS na madem, mimi ni kutfta mbesh

2 Likes

Hapo @uwesmake umebonga kama wazee tano wakichapa jug Daniel

1 Like

Hehe Unckle wazee watakuchuja ii kijiji saii

1 Like

Hapa Anko umeonea my agemates

2 Likes

Hii panya Mnubi tukipatana nakanyaga na nduthi.

4 Likes

Hii tabia yako ya umalaya na ulevi ndo nzuri? …Mungu akufungue macho jameni

1 Like