Jonathan Gloag School serves middrocrass wannabes with shit

Well, why would one in their wisdom be fuccked this way yet there are several options available?
This is a private school, if you feel like jump shipping, please do it!
No one has forced you to take your kid there.
I’d rather have my kid at Nairobi primary school (15k per term) than these overrated commercial schools in town.

AIBU

Watu wanalipa over 80k per term ndo waandamane.

1 Like

80k per term ni fee ya semester ya mtu anafanya course kama bcoms na bado atabaki na change kwa mfuko. watu hucheza na pesa sana.

1 Like