Jioni sacco

Wadau mmeshindaje.

Naona jam zimerudi Nairobi. Kajam kamekushkia wapi. Wa kunukisha kitunguu bado mko kazi?

apan tambua jioni pserko

Chukua size yako hapo utulie
[ATTACH=full]148779[/ATTACH]

hata mimi nimetoka Zanzibar kukamua maseuse

mecho ziko chafua, afadhali huyu kienyeji

[ATTACH=full]148784[/ATTACH]

2GB hawezi aribikia mimi.

Yangu imeenda vibaya sana. I had a dentist’s appointment at 3.30. So I leave wek hurriedly at 3 knowing that I would be late and after 15 mins your appointment is cancelled. So I sit in the bus and ring them to say I am stuck in traffic. The receptionist tells me my dentist called in sick this morn and that they sent out text messages. Well, I did not see it. So not to worry but I am paid per hour. So I lost 2 hrs pay and that is not funny.:frowning:

124

Let me compensate you for the 2hrs lost. Ni how many pounds?

Leta hekaya admean.

chesa chini, pipi ako huku

Weka hekaya VIP

hiyo ni ya kwenu