Is this the peak of civilization?

Africa will be considered civilized once we reach this level of western sophistication.

[MEDIA=twitter]1575538122686926857[/MEDIA]

The Kardashev scale:
“A type I civilization is able to access all the energy available on its planet and store it for consumption. A type II civilization can directly consume the energy of a star. Finally, a type III civilization is able to capture all the energy emitted by its galaxy.”

Humanity in itself is not even close to being civilized. What the fuck you goin’ off all about nigga … you jerking to that shit or what?..

This is a truly admirable and commendable level of ‘civilization’ as .ke Africans who are already ‘advanced’ we need the new education CS to introduce use of gender pronouns and gender neutral toilets in schools.

Branson has always been a nuisance

Mtu anaongelea pronouns na alipata D ngoso. Hio upuzi ya gender pronouns ni upuzi. I will address you the way i see fit. Gender pronouns ni wewe.

Wewe ni ushamba na ufala uko nayo. Nyinyi ni wale nyeuthi hawawezi advance with the times.

Unawezaje sema kitu ni upuzi na tunaona wangoso wakituonyesha.

Unataka kusema wewe nyeuthi uko right na wangoso wako wrong ?

You must be from one of the .ke tribes no one has ever heard of.

Next…

Msee umekuwa offended sana na hiyo story. Ama wewe ni mmoja wa wale watu wenye wanataka kuitwa them/they juu hawataki kukuwa identified na specific gender. If you have a dick i will address you as a he, if you have a pussy i will address you as a she.

Sasa juu mzungu anafanya kitu inamaanisha ako right?? Wakidinyana matako wako right? Ulipewa akili ufikirie si kuitumia kama kofia.

At least they’re not losing billions like KQ