... Is this the epitome of confusion?

CS AMINA now says new curriculum to be rolled out next year and not 2020 as agreed by stakeholders last week; to be done from Nursery to Class 3

She chewed more than she could swallow
Karibu amwage unga

You mean, orders from above Chief

Huu Mchezo wawache na watoti wa watu…

Uhunye is so desperate for legacies…Jehova…Kenya Tulikosea wapi…I miss Kibaki

Shida ya miraa !
Story ya laptops in primary schools ilifika wapi ?

LOL, bila legacies Ruto ata sema nini aki tanga tanga?

Alijua hajui. Hii Kenya si ya mama yake.

The truth is that the education sector is not ready for this new syllabus… But too many vested interests don’t want to admit it… Amina has been pressured to greenlight it!!