Ile Generation Iko Saa Hii Hawajali Eti Wewe Ndio Ulileta Multiparty Ama 2010 Katiba, Hiyo Ni Shauri Yako

Raila, Karua, SK, Munga wa Equity and other dinosaurs had planned on using that card on Kenyans but it backfired. Ni sawa mlipigania freedoms but give young blood a chance.

[ATTACH=full]464099[/ATTACH]

The same young blood who opposed the 2010 constitution, are we honestly that blind?

Null and his brother void

Ata wale mau mau walipigania uhuru walibaki bilaz akina Jomo na ma homeguards wakavuka na fruits of uhuru

I said this same thing on another platform. Zile advert za Azimio featuring kina Yash pal Ghai. The young ones I work with DID NOT KNOW THOSE PEOPLE