I voted for Ruto to punich Uhuru.

Meno brown pure bread Mungich @Motokubwa after kufunga job ya Kuuza Mutura na Supu anarudi home kwa familia. Mungich is happy he voted for Ruto and he wants to be a loyal AF ndio apewe Wheelbarrow ya kubeba Game meat hadi kwa Butchery.
Mungich thinks Ruto will feed him juu ni hustler mwenzake, He is in for the biggest shock of his life.
[ATTACH=full]465151[/ATTACH]

[ATTACH=full]465153[/ATTACH]

wewe ulipigia Raila kupunish Ruto umeoetewa omena ya bure? Sasa utakula nini?

Heshimu the 5th.

Ghasia takataka wewe. The election is over and we have our leaders. Get over it and stop the stupid bitterness!

Kuelewa section ya hawa watu si rahisi… a few years back Uhulu was the anointed one, his presidency was fortold in the stars, mara ooh Uhulu sio mbaya, watu wako nayeye ndiye wabaya(akina Jambas)… then they go vote for jambas…:smiley:

Is that a mouse on the table?

@Condor utapona ndungu

Voted for Wajakoya mimi

Mbwa kafirwe na @Tauren

Mimi si shoga kama wewe mbwa

Ojinga cow

ugua pole pole cow

:D:D:D:D:D probably stolen waiting for a resale at 50/=

I have come to love kenyan elections, i really like the vayolence ya kuona raila akilia kimeibiwa.
Mimi huwanga navote against rao alafu naenda home kungojea machozi yake kwa tv.

Alipigia Raila kupunish Ruto for what reason? I voted for Ruto to punish Uhuru for making peace with a keyhii. Nkt. Jiheshimu! Bladfakin. Taka taka.

Grow up!!!

Malisaaa huyu jangili 130kg of pure blubber chieth. :D:D:D

Wewe saitani, watch it!!! Some of us are making good money out of mutura and supu.
Bora kitunguu inuke

What a stupid thing to do …

Vote in a pair of thieving thug criminals in order to “punish” an outgoing one …??? :D:D:D