How Do They All Have The Same Accent?

[MEDIA=twitter]1650423776373342211[/MEDIA]

Their common made-up accent they have always reminds me of how d-minus go to kiganjo and this guy from the festering bowels of luo nyanza will compltely lose his accent and come out spekaing with a kiganjo accent in 6 months.

https://www.youtube.com/watch?v=CwieRSCNdxg

Kanisa nyingi zimeharibu watu akili sana hii Kenya. Indoctrination and brainwashing is at its highest since Christianity was brought to this country.

Mnakaa wale wazae wa suti hukaa na chupa moja for 2hrs.
Huskia wakisema wako window shopping SJ. Yaani kula kwa mecho live.
Ukitoka kutomba dame nakuamua kurudisha magoti oil na Ginger Ale unaskia umbwa inakuuliza kama nikatamu, kama anakumbali bargain, kama bei ni fixed ndio ajue kama NEXT time atafika bei :D:D