Hoi poloi za Kikuyu nation zinakuwanga na ujinga ingine huwezi explain

No wonder Ruto hupenda rifraff politicians from central because reasoning yao ni kama hii udaku supporter hapa kwa hii clip… Very impressionable and easily manipulated people.

The unfortunate thing is that this bugger atazalisha low IQ nigglets with another woman who probably reasons like him.

These udaku politicians have completely destroyed Kikuyu politics forever… Riff raff and ill-bred idiots ndio kusema sasa.

[MEDIA=twitter]1538109940606259201[/MEDIA]

Hata Mimi napea mwizi

that must be @gatume

:D:D:D Mimi ni miraba sita lakini kura yangu ni ya mwizi

huyu pengine hata kura hakuna, in 2002, an uncle to a close friend was in the race for becoming a member of Parliament, and as usual, locals were flocking in his home massively. showing up ilikuwa ksh100. one day , the criteria for receiving that ksh100 changed, and people were asked to bring their voters ID, that in there reduced the number by close to 60%.

Manyoko… unajua Nini kuhusu Kikuyu? Ghasia. Enda puliza firimbi nauko…

Sisi Waturukana na Dr WSR Hadi mwisho wa reli.

Kwani ulinyimwa handout na mwizi Ruto pale Ndumberi jana?
HIO makasiriko ni mob sana

I have to say though, why is central not bringing along their parties. I mean even Kavuluku brought chap chap

Hata Mimi napatia huyo mnaita mwizi

This is what Tim wanyonyi does hapa kangemi na uthiru…jana the crowd that I saw, mostly women, was way above 5k…yet all had voters cards and are registered in westlands…na wote huenda nyumbani na 500. I wonder how the likes of Havi plan to dethrone such a dude

The central voting block has become little bit disoriented after Kamwana’s mischief.

Not that disoriented

Manyoko